• Stav k 31.12.2020
  • Počet FVE v ČR: 41 634 FVE
  • Celkový výkon: 2 226,8 MWp
  • Výroba elektřiny: 2270 GWh
  • Podíl OZE: 22,0 %

Webinář: Současná a budoucí podpora fotovoltaiky v České republice

V době koronavirové jsme nezaháleli a uspořádali webinář, který na internetu živě sledovalo přes 160 účastníků, se věnoval současné a budoucí podpoře fotovoltaiky v ČR.

Zobrazit akci

Exkurze FVE Autokomplex Menčík

V rámci Dnů otevřených dveří jsme pořádali exkurzi v Benátkách nad Jizerou. Jedná se o střešní FVE skládající se ze solárních panelů na krystalické bázi o rozměrech 6x20 buněk (tzv. typ half cut). Podporu ve výrobě elektřiny zajišťuje na šedesát optimizérů s funkcí...

Zobrazit akci

Exkurze na největší střešní FVE Southpoint

Jedinečná exkurze solární elektrárny instalované na průmyslovém areálu, která byla v roce 2010 jednou z největších střešních instalací ve Střední Evropě. FVE Southpoint se zároveň zapojila do projektu Dny otevřených dveří slunečních elektráren, které probíhají v...

Zobrazit akci

Exkurze - solární elektrárna Úštěk

Půlmegawattová elektrárna byla jednou z prvních velkých solárních elektráren, v době vzniku byla dokonce druhou největší v ČR.

Zobrazit akci

Testovací jízdy DS

Ani tento rok jsme nevynechali testovací jízdy elektromobily. Tento rok ve znamení DS Automobiles ve spolupráci s Domanský auto.

Zobrazit akci

Exkurze na vodní elektrárnu Orlík

Exkurze do unikátní vodní elektrárny Orlík byla zpestřením horkých letních dnů. Příjemné ochlazení v útrobách hráze a interiéru elektrárny bylo doprovázeno odborným výkladem zaměstance elektrárny.

Zobrazit akci